Auto detailing – perfekcyjna pielęgnacja auta

Wbrew, niestety, wciąż dość powszechnej opinii, auto detailing to nie tylko mycie samochodu. Na usługi tego rodzaju składa się o wiele większy wachlarz zabiegów pielęgnacyjnych oraz renowacyjnych, dzięki którym nowe auto dłużej pozostaje odczuwalnie nowe, a stare z kolei może przeżywać młodość po raz drugi. Aby jednak wspomniany efekt mógł zajść kluczowe są kompetencje samego detailera oraz jakość sprzętu, którym on dysponuje.

Czym różnią się zabiegi auto detailingowe od usług myjni lub samodzielnej pielęgnacji pojazdu?

Przede wszystkim tym, że auto detailing przeprowadzany jest przez profesjonalistę wyspecjalizowanego w tym zakresie. Nawet zwykłe mycie karoserii, wykonywane przez osobę niedoświadczoną i niezaznajomioną z optymalnymi technikami kosmetyki samochodowej, może doprowadzić do zarysowań czy też wywołać zmatowienia i hologramy na powierzchni powłoki lakierniczej. Powierzanie pielęgnacji auta byle komu jest ryzykowne szczególnie ze względu na jakość stosowanych obecnie „miękkich” lakierów samochodowych, dość mocno podatnych na rozmaite uszkodzenia. Fachowy auto detailer nie tylko doprowadzi samochodu do stanu perfekcji, nie powodując przy tym żadnych uszkodzeń, ale również skutecznie i na długi okres zabezpieczy go przed zagrożeniami wynikającymi z codziennej eksploatacji.

Kolejną różnicą pomiędzy auto detailingiem, a innymi metodami pielęgnacji aut jest jego kompleksowość. Na proces ten składają się czynności takie jak m.in.:

  • -eliminowanie z powierzchni samochodu wszystkich widocznych zanieczyszczeń oraz wszelkich zabrudzeń, które są potencjalnie szkodliwe dla powłoki lakierniczej,
  • -korygowanie zarówno dużych, jak i małych skaz obecnych w strukturze lakieru – profesjonalni auto detailerzy usuwają ponad 90% wszelkich zauważalnych niedoskonałości karoserii -eliminowanie z powierzchni samochodu wszystkich widocznych zanieczyszczeń oraz wszelkich zabrudzeń, które są potencjalnie szkodliwe dla powłoki lakierniczej,
  • -usuwanie wgnieceń przy wykorzystaniu nieinwazyjnej i całkowicie nieszkodliwej dla lakieru techniki PDR
  • -regeneracja i precyzyjne czyszczenie kół, a także renowacja zewnętrznych plastików

Auto detailing, a wnętrze samochodu

Osobną, ale niemniej istotną, grupą zabiegów auto detailingowych jest dbanie o właściwy stan kokpitu samochodu. W ramach nich odkurzane są nawet najdrobniejsze zakamarki wnętrza pojazdu, czyszczone są fotele, tapicerka i deska rozdzielcza, dokonywane jest pranie dywaników oraz wykładziny, a także naprawie ulegają wszelkie elementy zużyte czy uszkodzone.

Jeśli zatem uwielbiasz swoje auto lub po prostu chcesz zwiększyć jego wartość przed sprzedażą polecamy Twojej uwadze auto detailing Poznań jest jednym z pionierskich w tym zakresie miast, w którym odnaleźć można wiele z najstarszych i najbardziej godnych zaufania zakładów auto detailingowych w Polsce.

Na jakie usługi warto zwrócić uwagę poza auto detailingiem?

Źródło: Carscare.pl / art. sponsorowane

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: