Terenowy kompakt – Toyota Corolla Cross

Auto niestety nie trafi na rynek europejski, ale trzeba przyznać, że miałoby wzięcie. To podniesiona Toyota Corolla z większym prześwitem, niezłą karoserią i fajnym nawiązaniem do większej RAV4.

Samochód pojawi się jednak tylko w Azji. Stąd zdjęcie wnętrza z kierownicą po prawej stronie. Będąc już w środku warto wspomnieć, że auto mimo wymiarów podobnych do C-Hr jest dużo bardziej przestronne. Brak ostrych zagięć w dachu procentuje sporą ilością miejsca na tylnej kanapie. Większy jest też bagażnik – przyznacie, że 500 litrów to już nie mało.

2021 toyota corolla cross in thailand 3 1024x576

Jeśli chodzi o wygląd, to Corolla Cross zdecydowanie bardziej przypomina mi model RAV4 niż popularnego sedana lub hatchbacka. Duży grill oraz poziome i wąskie lampy z tyłu to największe wyróżniki tego modelu.

Pod maską znajdziemy dwa warianty napędowe. Jeden z nich to standardowy motor 1,8 litra z mocą 140 KM, a drugi bardziej ekologiczny – hybryda o mocy 122 KM, która oferowana jest choćby też w Polsce w innych modelach marki. Niestety auto nie będzie miało napędu 4×4.

2021 toyota corolla cross in thailand 2 1024x576

Samochód niebawem zadebiutuje w Tajlandii.

Konrad Stopa
fot. Toyota

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: