SUV Rolls-Royce w 2019 – Cullinan

Nazwa największego diamentu znalezionego na świecie posłużyła jako imię nowego modelu brytyjskiej marki. Przełomowego, ponieważ z gatunku SUV.

 

Mimo, że pogłoski o aucie tego segmentu z rąk Rolls-Royce’a słyszymy już od ponad roku, to dopiero teraz oficjalny teaser zdradza jak auto będzie mniej więcej wyglądać i potwierdza jego nazwę.

Brytyjczycy sądzą, że największym rynkiem zbytu nowego modelu będzie USA oraz kraj piaskiem i miodem płynący z bliskiego wschodu. Cena ma startować od okolic pół miliona baksów.

Mówi się, że pod maskę trafi dwunastocylindrowy silnik o pojemności 6,75 litra prosto z nowego Phantoma. Do tego szereg nowoczesnych gadżetów i pełna indywidualna możliwość wykończenia wnętrza i karoserii, przez co ciężko stwierdzić górne widełki cenowe.

 

Jak Wam się podoba SUV Brytyjczyków? Po Bentaydze, Urusie kolejny strzał w kolano prawdziwych fanów motoryzacji. Czekamy jeszcze na SUVa Ferrari, bo to przecież tylko kwestia czasu…

 

Konrad Stopa

fot. Rolls-Royce

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: