Skoda Octavia RS już w Polsce – od niecałych 150 000 złotych

Nowych Octavii widać na polskich ulicach już coraz więcej. Zwłaszcza w dużych miastach gdzie floty wymieniają swoje parki. Czekaliśmy na jeszcze jedną wersję tego popularnego liftbacka. Na rynek wchodzi Skoda Octavia RS, która będzie hybrydą.

Już nie tylko hipersamochody jako auta sportowe mogą pochwalić się niekonwencjonalnym napędem. Coraz częściej producenci mieszany napęd proponują także w autach na co dzień. Taką hybrydą plug-in będzie właśnie nowa Skoda Octavia RS. Będzie mieć moc 245 KM wyciągniętych z połączenia motoru 1,4 TSI i elektryka.

2021 Skoda Octavia RS liftback 11 1024x683

Dla nieprzekonanych zieloną energią, Skoda zostawiła też standardowy wariant 2.0 TSI o tej samej mocy, ale lepszych osiągach. 6,7 sekundy do setki (hybryda 7,1 s) oraz v-max równy 250 km/h (wobec 225 km/h).

Obie wersje będę dostępne tylko z napędem na przednią oś oraz tylko skrzynią automatyczną (DSG6 w hybrydzie, a DSG7 w benzyniaku). Cena zaczyna się od 147 500 złotych (TSI) i 167 400 złotych za wersję eko. Ta druga może przejechać na prądzie nawet 50 km.

2021 Skoda Octavia RS liftback 6 1024x682

Oczywiście klient będzie mógł zamiast liftbacka wybrać odmianę kombi. W niedalekiej przyszłości pewnie pojawią się wersje RS z dieslem pod maską jak to miało miejsce w poprzedniej 3 generacji.

Konrad Stopa
fot. Skoda

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: