Nowa Skoda Octavia RS hybrydą

Czeski producent przedstawił swój model w sportowej odmianie. Na razie jednak Skoda Octavia RS będzie tylko hybrydą. I to w plug-inie więc podłączycie auto do gniazdka.

Pod maską wersji iV pojawi się motor 1,4 TSI sparowany z elektrycznym silnikiem o łącznej mocy 245 KM. Dzięki 13 kWh baterii zasięg będzie wynosić około 60 km, a jego ładowanie wyniesie około 6 h (z wallboxem lub szybką ładowarkę godzinę). Do pierwszej setki auto rozpędza się w 7,3 sekundy, a prędkość maksymalna to 225 km/h. Jak widać – jest bardziej ekologicznie, ale nie ma szału z wzrostem mocy.

skoda octavia rs iv 2020 3 1024x576

Na rynku w dalszej przyszłości pojawi się jeszcze standardowy benzyniak (2.0 TSI z mocą 245 KM) i diesel z mocą 200 KM.

Emblemat RS na grillu sprawia, że Octavia wygląda bardzo dynamicznie, a mocne linie na karoserii wpisują się w agresywny nurt projektowania. Duże felgi oraz mała lotka na klapie bagażnika w kontrastowym kolorze bardzo mi odpowiada.

skoda octavia rs iv 2020 18 1024x576

We wnętrzu nie widać już takiej wielkiej różnicy, chociaż pojawiły się faktury karbonu oraz alcantary.

Oczywiście Octavia RS pojawi się też w rodzinnej wersji kombi.

skoda octavia rs iv 2020 14 1024x576

Konrad Stopa
fot. Skoda

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: