Skoda Kodiaq na sportowo

Skoda coraz śmielej idzie w kierunku niskich zawieszeń i mocnych silników. Zielone światło dostał Kodiaq RS.

 

Wiadomo, że będzie, ale nie wiadomo kiedy. Na razie podano tylko informację o silniku. Za napęd Kodiaqa RS będzie odpowiadał znany motor 2.0 TDI o mocy 240 KM. Do tej pory najmocniejszym dieslem w ofercie był 190-konny wariant tego samego motoru. Jednostka ta z powodzeniem stosowana jest w zupełnie zwyczajnych Passatach i Tiguanach. Ten sam silnik mógłby z łatwością trafić do Superba ze znaczkiem RS, ale nie wiadomo czy taki powstanie. Ten pomysł nie został definitywnie skreślony, ale prawdopodobnie nie ujrzy światła dziennego.

Zanim zobaczymy Kodiaqa RS Skoda przedstawi w Genewie pakiet SportLine do tego modelu. W tej wersji SUV Skody będzie nieco niżej zawieszony oraz dostanie efektowne akcenty w nadwoziu i wnętrzu na wzór pakietów R-line Volkswagena.

 

Bartłomiej Puchała

fot. Skoda

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.