Rodzina elektryków Audi się powiększa – Q4 E-Tron

Przyszłość jest bliżej niż myślimy – elektryczne modele wkrótce zaleją rynek, a jednym z nich będzie Audi Q4 E-Tron.

Wśród wielu genewskich nowości Audi pokazało koncept auta, które za 2-3 lata zawita do salonów. Q4 E-Tron to koncepcyjny, kompaktowy SUV Audi z napędem elektrycznym. W momencie debiutu wersji produkcyjnej będzie to piąte elektryczne auto niemieckiego producenta.

Według Audi zastosowanie platformy MEB powinno przyczynić się do obniżenia cen tego elektrycznego samochodu. Za napęd odpowiadają dwa silniki o łącznej mocy ponad 300 KM. Auto ma napęd na wszystkie koła, bo przedni silnik odpowiada tylko za przednią oś, a dwa razy mocniejszy drugi motor oddaje moment obrotowy na tył.

Bateria o pojemności 82 kWh powinna dać temu niewielkiemu autu całkiem sensowny zasięg. Wynosi on 480 km zgodnie z normą WLTP. Przy pomocy ładowarki 125 kWh Q4 E-Tron Concept może zostać naładowany do 80% w 30 min. Nie wiadomo jak wiele tej technologii trafi do ostatecznej wersji produkcyjnej, ale parametry pewnie jeszcze zostaną poprawione.

Bartłomiej Puchała
fot. Audi

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.