Rekord Audi RS3 na Nurburgringu

Producenci biją się o miano najlepszych na tym niemieckim torze. Co chwilę nowe auto pobija aktualny rekord. Wszystko oczywiście w swoich kategoriach. Niedawno zrobiło to Audi RS3 w klasie samochodów kompaktowych.

Na torze o długości równej 20,8 km Audi RS3 ustanowiło nowy rekord wynoszący 7 minut i 40,748 sek. Tym samym o 4,64 sekundy pobity został poprzedni, ustanowiony w 2019 roku. Wszystko dzięki silnikowi R5 i 400 KM mocy.

%name

Wynik został osiągnięty również dzięki wydajności opon Trofeo R zastosowanych w rozmiarze 265/30Z R19 z przodu i 245/35Z R19 z tyłu pojazdu. Większe opony z przodu mają szczególny wpływ na poprawę wrażeń z jazdy i zapewniają bardziej sportowe odczucia.

Audi – gratulacje!

Konrad Stopa
fot. Audi

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: