Nowy Mercedes Citan już dostępny

Najmłodszy brat Sprintera i Vito właśnie trafił do sprzedaży. W polskich salonach pojawi się on w IV bieżącego roku. Na początku samochód będzie dostępny tylko w dwóch wariantach – furgon oraz tourer.

Do wspomnianych wyżej wersji wkrótce dołączą kolejne. Są to warianty z długim rozstawem osi, a także wersja Mixto. Parametry ładunkowe samochodu robią wrażenie. Przestrzeń ładunkowa Citana w wersji furgon wynosi 2,9 m3. Dostęp do niej umożliwiają maksymalnie dwie pary drzwi przesuwnych, które oferują otwory o 615 milimetrach szerokości i wysokości 1059 milimetrów (obie liczby odnoszą się do prześwitu). Tylne drzwi Citana są dostępne w kilku opcjach. Występują jako drzwi dwuskrzydłowe z możliwością otwarcia do 180 st. oraz jako tylna klapa.

2021 05 25 image 21c0392 006 1024x682
Mercedes-Benz Citan

Mercedes-Benz nie oszczędzał na kwestii bezpieczeństwa. Standardowo znajdziemy tu aż 7 poduszek powietrznych. Jedna umiejscowiona jest dosyć nietypowo. Dodatkowa poduszka powietrzna znajduje się między fotelami kierowcy i pasażera z przodu. Oprócz tego możemy liczyć na  ABS i ESP, asystenta ruszania pod górę, asystenta bocznego wiatru, system ostrzegający o zmęczeniu ATTENTION ASSIST i system połączenia alarmowego Mercedes-Benz. Opcjonalnie do obydwu wariantów można zamówić reflektory LED High Performance.

Ceny zaczynają się od 100.614 zł za Citana 110 w wersji furgon z silnikiem benzynowym o mocy 102 KM.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Mercedes-Benz

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.