Quiz: Modele Skody. Wymienisz wszystkie 20?

20 historycznych i współczesnych modeli Skody. Czy w 6 minut wymienisz wszystkie?

Ostatni quiz na temat najpopularniejszych aut świata cieszył się nieco mniejszym powodzeniem, dlatego wracamy do formuły z pierwszego quizu. Tym razem pod lupę wziąłem Skodę i jej historię. Znalazłem 20 modeli, których nazwy trzeba wymienić, by uzyskać 100%.

W quizie zawarłem tylko takie modele Skody, które mają swoje ‘imiona’. Nie uwzględniałem historycznych nazw liczbowych np. 105L lub 1000 MB. Wśród 20 samochodów są wszystkie współczesne modele oraz wiele takich, które Polacy doskonale znają z ulic. Jest jeden haczyk: ostatni model to taki, który będzie w niedalekiej przyszłości, ale nie zdążył jeszcze zadebiutować. Jego nazwa jest już jednak znana. Czas: 6 minut. Do roboty!

Jak zawsze zachęcamy do podzielenia się wynikiem w komentarzu. Tylko nie rozwiązujcie z Wikipedią!

Bartłomiej Puchała

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.