Produkcja nowej Astry wróci do Niemiec

Restrukturyzacji Opla ciąg dalszy. Bestsellerowa Astra nowej generacji będzie wyjeżdżać z taśmy produkcyjnej w Niemczech, nie w Polsce.

Opel pracuje nad odświeżeniem kompaktowej Astry, ale będzie ona dostępna tylko przez dwa lata. Na horyzoncie jest już kompletnie nowa generacja, a wraz z nią zmieni się też miejsce produkcji tego samochodu. Obecnie Astra wyjeżdża z zakładów w Gliwicach oraz Ellesmere w Wielkiej Brytanii. Zapowiedziano już, że produkcja nowego modelu ruszy znowu w macierzystej fabryce w Russelsheim, tak jak między 2009, a 2015 rokiem.

Nowy Opel Astra ma być pierwszą generacją korzystającą z architektury grupy PSA. Konkretnie chodzi o platformę EMP2, która oprócz silników spalinowych przewidziana jest dla napędu hybrydowego.

Opel Astra 2016 1280 03 1024x729 Produkcja nowej Astry wróci do Niemiec
Za dwa lata powiemy “a taki był ładny, z Polski…”

CEO Opla Michael Lohscheller przyznaje, że powrót Astry do Russelsheim to ważny krok dla całej marki. pozwoli uruchomić produkcję na dwie zmiany i zabezpieczy przyszłość zakładu. Szkoda, że Pan Prezes nie wspomniał przy tym jaką przyszłość czeka gliwicka fabryka…

Bartłomiej Puchała
fot. Opel

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.