Problemy z nawigacją Fiata – Uconnect cz. 2

Jakiś czas temu opisywaliśmy Wam przypadek naszego czytelnika i jego problem z nowym Fiatem 500 X. Niestety usterka dalej nie jest rozwiązana, a batalia z włoską marką trwa w najlepsze.

 

Nasz czytelnik, czyli poszkodowany, odezwał się do nas ponownie, więc znów zacytuję jego maila. Wcześniejszą sprawę nagłośniliśmy na wykopie oraz facebooku. Próbowaliśmy również dostać się do Turbo Kamery z TVN Turbo – zgłosiliśmy problem, ale wygląda na to, że nie zainteresował redakcji. Stąd też wracamy do sprawy i ponownie spróbujemy ściągnąć uwagę FCA Polska na tę usterkę, która nie jest niestety indywidualna.


Kolejne dni mijają a  w sprawie Fiata 500x z nawigacją Uconnect 6,5 jest cisza.

Wysłałem już 3 pisma do Fiata i zero odpowiedzi, dzwoniłem na infolinię, ale za każdym razem to samo słyszę – nie wiedzą czemu nikt nie odpowiada, ale moja sprawa jest bezpośrednio w dyrekcji Fiata. Nie wiem czy Fiat idzie na przeczekanie.

W ostatnim piśmie z dnia 29.08.2016 wysłałem moje propozycje rozwiązanie tego problemu:

  • albo niech wymienią wszystkim nawigacje na 5 calowe lub 7 calowe gdzie w 100% jest TomTom wraz z mapami
  • lub przedłużą gwarancje do 5 lat i 120 tys. km w ramach kompensaty, co do gwarancji to Fiatowi się to zwróci z nawiązką bo i tak  klienci  będą auto serwisować w Fiacie.

Wiem, że klienci z aut takich jak Alfa Romeo, Jeep, Fiat również zgłosili się do serwisów o mapy.

Nikt nic nie wie. Rozmawiałem z takim salonem z Bydgoszczy, byli na szkoleniu z Alfy Romeo i pytali Fiata co mają zrobić z nawigacjami Uconnect 6,5 cala. Byli bardzo zaskoczeni bo ominięto ten problem, przemilczano go, nawet nie próbowano dociekać co się dzieje. Oni chcą pomóc swym klientom, ale są w kropce. Będą się kontaktować z moim salonem Fiata w Żorach, żeby jakoś pomóc.

Mój salon w Żorach jest w kropce , powiedziano mi, że problem okazuje się na większą skalę i dotyczy to też Jeepa Grand Cherokee, Jeepa Cherokee, Fiata Tipo (ale tylko niektóre modele na chybił trafił – nikt nie wie dlaczego tak jest że jeden samochód przyjdzie z mapami TomTom, a drugi z HERE lub Tomtom z blokadą na aktualizację). Dziwne jest to, że salony nie wiedzą co mają robić (w sumie się im nie dziwie) , bo Fiat w Polsce się nie określił w ogóle co z tym problemem zrobić. Ludzie kupują Jeepa Grand Cherokee za 250-300 tys. zł  i mają kłopoty z nawigacjami 8-calowymi  (tam są 8 calowe z mapami HERE, tak jak w moim Fiacie 500x) .Wiele firm daje za darmo aktualizację, a tu każą płacić po 200 euro za mapy których jeszcze niema

Włoskie fora 500x donoszą po przetłumaczeniu przez gogle chrome, że aktualizacja nie będzie dostępna nawet w tym roku. Fiat milczy nawet we  Włoszech .

 

Niestety nawigacja to niejedyny problem Fiata 500 X. Mój Fiat 500x ma też choroby wieku dziecięcego – od wyświetlaczy klimatyzacji  (w moim panel jak u kilku innych użytkowników był już wymieniany – czasem źle wyświetlał pierwszy znak w LO, HI i 2*) po uszczelkę pod głowicą. Znam już 3 osoby (jedna nakręciła film), które miały podobne problemy.

 

 

Fiat 500 X 9

 

Jak widać nawet wydanie ostatnich oszczędności na nowy samochód, by uniknąć jakichkolwiek problemów znanych z aut używanych nie jest zawsze możliwe. Paweł, współczujemy i miejmy nadzieję, że ten kłopot szybko uda się rozwiązać – jesteśmy w kontakcie!

 

Czytelnik Paweł

 

PS. Nasze zdanie na temat 500 x możecie znaleźć tutaj.

 

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: