• Newsy
    • Wideo
  • Testy samochodów
    • Nowe samochody
    • Elektryczne samochody
    • Używane samochody
    • Użytkowe samochody
    • Dwa koła
  • Historie
    • Fascynacje
    • Znalezione
    • Wypad
  • Tech
  • Porady
  • Współpraca
MotoPodPrad.pl
No Result
View All Result
  • Newsy
    • Wideo
  • Testy samochodów
    • Nowe samochody
    • Elektryczne samochody
    • Używane samochody
    • Użytkowe samochody
    • Dwa koła
  • Historie
    • Fascynacje
    • Znalezione
    • Wypad
  • Tech
  • Porady
  • Współpraca
MotoPodPrad.pl
No Result
View All Result
MotoPodPrad.pl
No Result
View All Result

Problem z nawigacją w nowych Fiatach

Konrad Stopa Autor Konrad Stopa
14/08/2016
w Newsy
12
160627 Fiat 500 Riva 05 e1471198314360

160627 Fiat 500 Riva 05 e1471198314360

142
SHARES
1.3k
VIEWS
Share on FacebookShare on Twitter

Dzisiaj otrzymaliśmy ciekawego maila od naszego czytelnika Pawła, który ma dość nieprawdopodobny problem z nowym Fiatem. A raczej z salonem, który wprowadził go w błąd. Zobaczcie o co chodzi.

Warto przeczytać

Mercedes kontynuuje historię V8 w nowych SUV-ach

Nadciąga nowe Audi A6 Allroad quattro. Jest szersze, brutalniejsze i naładujemy je z gniazdka

Nowe BMW X5 zaoferuje aż pięć różnych układów napędowych

Nasza strona, to z jednej strony spełnienie naszych motoryzacyjnych pasji, ale z drugiej chęć pomocy naszym czytelnikom, więc jeśli spotykacie się z czymś „nie halo” związanym z motoryzacją piszcie do nas śmiało – redakcja@motopodprad.pl


Mail zaczyna się tak:

Witam chciałbym poruszyć temat jak FCA ( Fiat , Jeep, Alfa romeo, Lancia ) okłamuje swoich klientów przy nabywaniu nowych samochodów z nawigacją .W roku 2015 podobna była sytuacja z mazdą 6, bo kradli ją na potęgę, dzięki artykułom zmieniło się i Mazda stosuje lepsze zabezpieczenia.

Liczymy, że nasza publikacja również zmieni sytuację z FCA.

Wszędzie Fiat chwali się że system nawigacji uconnect 6,5 cala jest wyposażony w nawigację tomtom :

  • http://www.fiatpress.pl/press/detail/783
  • http://www.lokalizacja.info/pl/rynek-masowy/nawigacja-samochodowa—connected-car/fiat-uconnect-live-z-rozwiazaniami-tomtom.html#.V69QvSgS_IU

Wszyscy sprzedawcy w całej Polsce wmawiają klientom, że jeśli dokupią ucoonect 6,5 cala będą mieć darmową nawigację TOMTOM z darmową aktualizację do 90 dni od zakupu auta.

Tak było w moim przypadku. Otóż zakupiłem Fiata 500x w zeszłym tygodniu w środę i dopłaciłem 3 tys.zł do nawigacji. Niestety, okazało się, że po wyjechaniu z salonu nawigacja nie ma nowych dróg. By to zmienić wszedłem w opcje i okazało się, że takiej ikonki jak aktualizuj nie ma. Zadzwoniłem do firmy TOMTOM i przebyłem szok. Firma TOMTOM daje aktualizacje tylko do modeli uconnect 5-calowych (za wyjątkiem Fiata Tipo), a co do modeli 6,5 calowych oni nie są właścicielami map – są tylko właścicielami systemu uconnet.

Od razu udałem się do salonu gdzie kupowałem auto, by wyjaśnić sprawę. Szef serwisu powiedział że na 100% w systemie są mapy TOMTOM. W międzyczasie dzwoniłem do 8 salonów fiata, by to potwierdzić i  usłyszałem to samo – model 6,5 cala jest wyposażony w nawigację TOMTOM.

Napisałem pismo do Fiata w Polsce. Dzwonił do mnie pan z działu do spraw klienta i powiedział mi, że w aucie jest zainstalowana nawigacja TOMTOM. Zgodziłem się z nim, że fakt system jest z TOMTOMa, ale mapy nie wiadomo kogo i że się nie da ich zaktualizować. Powiedziano mi że jestem pierwszym przypadkiem w Polsce, który ma problemy z nawigacją i oni to sprawdzą. W piątek 12.08.2016 otrzymuje informację z działu, który zajmuje się nawigacjami:

  • Pan przeprasza mnie przez telefon  i informuje, że w moim aucie jak i wielu innych klientów jest zainstalowana mapa innego dostawcy – HERE.

W skrócie ja mam auto z 2016, ale mapy są z 2013 roku. Dopiero we  wrześniu będzie aktualizacja za 200 euro.

Jak jest to możliwe, że wszyscy wmawiają nam, że w aucie jest nawigacja TOMTOM, a okazuje się być HERE? Powiedziano mi, że mam mieć pretensje do sprzedawcy, bo to oni odpowiadają za stan i że wprowadzili mnie w błąd, oni też nie odpowiadają za dział marketingu w Fiacie. Nie powiedzieli mi co mam zrobić i oni nie wiedzą, bo Fiat Auto Poland nie odpowiada za stan obecny. Tylko dilerzy. Tam gdzie kupowałem diler jest w szoku, bo otrzymał oficjalne informacje, że we wszystkich autach gdzie są montowane uconnect 6,5 cala i fiat tipo z uconnect 5-cali nie ma nawigacji TOMTOM  i to sprzedawca odpowiada za wprowadzenie ludzi w błąd. Salon gdzie kupiłem auto jest w szoku, że to na nich zwalono i wcześniej ich niepoinformowano. Dzwoniłem w sobotę  do Krakowa, Warszawy, Łodzi i wszyscy wmawiają, że jest zamontowana mapa z firmy TOMTOM. Gdy opisuje im co mnie spotkało to odpowiadają mi, że mają pisma, ale na  bilbordach Fiat reklamuje się co z nawigacjami TOMTOM .

W moim przypadku nawigacja 5calowa była w standardzie, więc do większej musiałem dopłacić 3 tys.zł – namowy sprzedawcy, ponieważ dużo podróżuje po Polsce.

Jak się okazuje problem jest w całej Europie z nawigacjami Fiata, w tym w Polsce. Internet aż huczy o tym. Fiat w Polsce i Europie próbuje wyjść na prostą, ale okazuje się, że to tylko Fiat kłamał co do czystości spalin i teraz kolejne oszustwo odnośnie nawigacji. Fiat musi się przyznać do błędu. Ja oczekuje, że dostanę aktualizację gratis tak jak obiecywano mi w salonie. Na razie Fiat umył ręce. Mam pierwszy raz w życiu Fiata – model 500x biały lounge 1.6 z fabryczną instalacją gazową .

Oto linki jak opisują na forach ludzie jak ich oszukano przy nawigacjach z FCA:

http://www.forum.alfaholicy.org/mito_giulietta/114192-uconnect_radio_nawigacja-4.html?s=b0df95a43898beea8d06969083f4f6bd

http://www.forum.alfaholicy.org/mito_giulietta/138457-uconnect_pytania_odpowiedzi-10.html

http://fiatklubpolska.pl/500-449/fiat-i-jeep-ma-problemy-z-uconnect-6-5-a-33459/

http://www.jeep.org.pl/forum/thread-57814-post-1099670.html#pid1099670

http://fiatklubpolska.pl/tipo-531/nawigacja-33299/

Pawle, mam nadzieję, że ten materiał jakoś pomoże! Gdy trafi do nas testowy Fiat na pewno to sprawdzimy! Gdybyście mieli podobne problemy piszcie w komentarzach! Sprawę sprzedamy Turbo Kamerze – może jakoś pomogą!

*mail po lekkiej korekcie gramatycznej – merytorycznie niezmieniony

Tagi: 500fiatfiat 500heremały problemmapymapy tom tomnawigacjaoszustwotom tomuconnect
Poprzedni post

Test: Kamerka samochodowa Mio MiVue C330 – małe, a cieszy

Następny post

Stopień sprężania silnika, czyli osiągi vs ekonomia

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao

Podobne artykuły

V8 w Mercedesie

Mercedes kontynuuje historię V8 w nowych SUV-ach

Autor Konrad Stopa
17/06/2026
0

W dobie downsizingu i surowych norm emisji spalin Mercedes nie boi się wsadzać mocarnych V8 do swoich nowych SUV-ów. Poznaliśmy...

Audi A6 Allroad quattro

Nadciąga nowe Audi A6 Allroad quattro. Jest szersze, brutalniejsze i naładujemy je z gniazdka

Autor Damian Kaletka
17/06/2026
0

Ten samochód nie będzie hitem sprzedaży, ale wygląda świetnie.

BMW X5

Nowe BMW X5 zaoferuje aż pięć różnych układów napędowych

Autor Damian Kaletka
16/06/2026
0

Bawarczycy chcą zadowolić wszystkich klientów.

Bovensiepen 05 GT

Bovensiepen prezentuje 05 GT – nowa marka, stare wartości

Autor Kacper Mazur
15/06/2026
0

To niewątpliwie jeden z najciekawszych debiutów ostatnich dni. Marka Bovensiepen, stworzona przez rodzinę założycieli legendarnej Alpiny, zaprezentowała model 05 GT....

Następny post
infinitis production ready variable compression ratio engine 1 e1471261889603

Stopień sprężania silnika, czyli osiągi vs ekonomia

Komentarze 12

  1. Proszku says:
    10 lat ago

    A jak się ma do tego rękojmia? klient został wprowadzony w błąd przez sprzedawcę – mógłby żądać nieodpłatnie wymiany nawigacji na model 5 cali z darmowymi mapami, oraz zwrot wydanych 3 tysięcy zł na nieprzydatną aktualizację. Chyba że trzeba oddać całe auto, co razej w grę nie wchodzi

    Odpowiedz
    • Qba says:
      10 lat ago

      Kupionym towarem jest całe auto, a nie sama nawigacja.

      Skoro towar jest niezgodny z deklaracjami producenta a producent nie jest w stanie usunąć niezgodności w terminie 14 dni to można odstąpić od umowy kupna-sprzedaży.

      Jak we wrześniu pojawi się aktualizacja to Fiat będzie mógł zaproponować usunięcie niezgodności poprzez pokrycie kosztu aktualizacji.

      Odpowiedz
      • MotoPodPrad says:
        10 lat ago

        Liczymy, że na tej aktualizacji się skończy, bo to klient chce uzyskać

        Odpowiedz
  2. Kermit says:
    10 lat ago

    Proponuje napisać do rzecznika konsumenta czy tam klienta. Sytuacja szybko sie wyjaśni. Można sprawę naglosnic rownież na fb i Twitterze.

    Odpowiedz
  3. Qba says:
    10 lat ago

    W końcu to tylko Fiat, więc nie ma się co dziwić

    Dla przykładu konkurencyjna Mazda CX-3 ma aktualne mapy i darmowe aktualizacje przez 5 lat.

    Odpowiedz
    • MotoPodPrad says:
      10 lat ago

      Myślę, że nie tylko Mazda, ale większość producentów. Ta sytuacja jest absurdalna…

      Odpowiedz
      • Qba says:
        10 lat ago

        W Śkodzie aktualizacja kosztuje 1000 zł.

        Odpowiedz
  4. paweł says:
    10 lat ago

    Będę stał murem za dilerem , ponieważ to diler nie odpowiada
    za stan , tylko FCA czyli Fiat Polska . Bo dzieje sie to w każdej marce FCA . I
    dilerzy bazują na informacjach z fiata żę mapy w 6,5 cala są z tomtom . Co
    oczekuje aktualizacje za darmo nawigacji
    w ciągu 90 dni do map z 2016 roku a
    potem co roku moge płacić 275 zł z godnie z umową , ale nie 200 euro

    Odpowiedz
    • Qba says:
      10 lat ago

      FCA ani Fiat Polska nie są stroną umowy.

      To dealer sprzedał auto i to on odpowiada za zapewnienia producenta zawarte w reklamie.

      Oczywiście ma prawo dochodzić zwrotu kosztów od Fiata.

      Odpowiedz
    • MotoPodPrad says:
      10 lat ago

      Czekamy na rozwój sytuacji, z ciekawości ile kosztował cały samochód?

      Odpowiedz
  5. Marek Wieruszewski says:
    10 lat ago

    Proponuję skontaktować się z UOKiK.

    Odpowiedz
  6. Pingback: Problemy z nawigacją Fiata - Uconnect cz. 2 | Moto Pod Prąd

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ceneo.pl

Nieprzerwanie od 2012 roku piszemy o naszej największej pasji, jaką jest motoryzacja. Testy, opinie, aktualności, używane, zdjęcia – to wszystko i jeszcze więcej znajdziesz na motopodprad.pl

Kategorie

  • Newsy
  • Testy samochodów
  • Historie
  • Tech
  • Porady

MotoPodPrad.pl

  • Strona główna
  • Współpraca
  • Regulamin i dane kontaktowe

© 2023 MotoPodPrad.pl & Jurczewski.net

No Result
View All Result
  • Newsy
    • Wideo
  • Testy samochodów
    • Nowe samochody
    • Elektryczne samochody
    • Używane samochody
    • Użytkowe samochody
    • Dwa koła
  • Historie
    • Fascynacje
    • Znalezione
    • Wypad
  • Tech
  • Porady
  • Współpraca

© 2022 MotoPodPrad.pl & Jurczewski.NET

No Result
View All Result
  • Newsy
    • Wideo
  • Testy samochodów
    • Nowe samochody
    • Elektryczne samochody
    • Używane samochody
    • Użytkowe samochody
    • Dwa koła
  • Historie
    • Fascynacje
    • Znalezione
    • Wypad
  • Tech
  • Porady
  • Współpraca

© 2022 MotoPodPrad.pl & Jurczewski.NET

Go to mobile version
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.