Nowy Passat, ale tylko dla Chin

Właśnie pokazano nową generację Passata, ale nie pojawi się ona w Europie.

Volkswagen Passat to jeden z kluczowych modeli marki VW w ujęciu globalnym, dlatego premiera zupełnie nowej generacji zawsze jest ważnym wydarzeniem dla koncernu i klientów. Jest tylko jeden problem – VW produkuje dwie odmiany Passata mające ze sobą niewiele wspólnego (poza nazwą). Oprócz “naszego”, europejskiego Passata jest jeszcze ten dla Chin i USA. Właśnie on doczekał się nowej generacji po 7 latach rynkowego bytu.

2018 volkswagen passat chinese spec 4 Nowy Passat, ale tylko dla Chin

Być może widzieliście na drodze jednego z amerykańskich Passatów – wygląda trochę jak napompowana Jetta i sprawia wrażenie ubogiego kuzyna w porównaniu z europejskim, aktualnym modelem (B8). Oba te auta bazują jednak na zupełnie innych płytach podłogowych, ale to właśnie zmieni się w prezentowanym modelu.

Chiński Passat przechodzi bowiem na nowocześniejszą płytę z architekturą MQB. Dzięki temu stanie się bardziej nowoczesny i przyjemniejszy w prowadzeniu. Nadwozie auta upodobniono do Arteona i Touarega, a tył wygląda trochę jak liftback. To jednak tylko pozory, bo Passat naturalnie pozostanie sedanem, choć ze zgrabniejszą linią.

Bartłomiej Puchała
fot. VW

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.