Nowość z Azji – Hyundai Bayon

Pamiętacie model ix20 ze stajni koreańskiej marki? Hyundai Bayon ma być kontynuację tej myśli i na rynku pojawi się taki właśnie niewielki crossover.

Bayon konstrukcyjnie mocno związany jest z modelem i20. Podobnie jest też wizualnie, ponieważ długość auta na poziomie 4,2 metra pozycjonuje go w segmencie B, a rozstaw osi to solidne 2,58 metra. Jest to niedużo mniej niż większa Kona.

hyundai bayon 9 1024x576

W środku Bayon czaruje przestronnością i możliwościami praktycznymi. W bagażniku zmieści się 411 litrów, a pasażerowie tylnej kanapy nie powinni narzekać na brak miejsca.

Pod maską klienci do dyspozycji będą mieć 2 opcje. Jedną z nich jest silnik wolnossący 1,2 l o mocy 84 KM, a drugi to turbosprężarkowe 1.0 l z mocą 120 KM. Ta druga wersja to miękka hybryda. Do wyboru jest też pięciobiegowy lub sześciobiegowy manual lub przekładnię automatyczną (7 biegów).

hyundai bayon 2 1024x576

Premiera na rynku już za kilka miesięcy.

Konrad Stopa
fot. Hyundai

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: