Toyota Yaris z tytułem Car of the Year 2021

Car of The Year to jedna z najbardziej prestiżowych motoryzacyjnych nagród. Wczoraj przedstawiciel jury złożonego z 59 dziennikarzy z 23 różnych krajów ogłosiło decyzję. Nie było wielkiego zaskoczenia. Zgodnie z oczekiwaniami zwycięstwo przypadło Toyocie Yaris.

Japoński samochód zdobył 266 punktów i wyprzedził Fiata 500, który zdobył 240 punktów, oraz zajmującą trzecie miejsce Cupre Formentor, która tylko nieznacznie ustąpiła pola Fiatowi zdobywając 239 punktów. Ostatnią pozycję finałowej siódemki zajął Citroen C4.

Yaris DPL 2020 Dynamics 002 1024x682

W tym roku z uwagi na pandemie Koronawirusa wielki zwycięzca nie został ogłoszony tradycyjnie podczas Targów Motoryzacyjnych w Genewie. Transmisje z uroczystej gali można było śledzić w internecie. Warto zwrócić uwagę, że tytuł dla IV generacji popularnej Toyoty to dowód na to, że przygotowany model ma wszystko by odnieść sukces. To też drugi tytuł na modelu Yaris. Pierwszy zdobył model I generacji w 2000 roku.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Toyota

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.