Nowa Zafira jak osobowy bus

To normalne, że auta z generacji na generację rosną. Opel jednak w przypadku nowej Zafiry, chyba aż trochę przesadził. Przecież to teraz prawie Vivaro.

Tak naprawdę model ten będzie nazywać się Zafira Life i może mieć nawet 5,3 metra długości, a to o 65 cm więcej niż aktualna wersja (mniejsze wersje 4,6 i 4,95 m). Co ciekawe każda z nich będzie mogła zabrać na pokład aż 9 osób.

W środku auta zrobiło się bardziej busiarsko. Duża kabina skrywa ogrom miejsca oraz szereg wyposażenia, które może zawierać nie tylko nowoczesny system infomedialny, klimatyzację, a nawet aktywny tempomat. Dla wymagających dostępna będzie wersja Lounge z masażem w skórzanych fotelach i innymi udogodnieniami.

nowy opel zafira z przydomkiem life i prawie tak duzy jak vivaro 05 Nowa Zafira jak osobowy bus

Nową Zafirę będzie można kupić w zabudowie pięciu, sześciu, siedmiu lub ośmiu osobnych foteli lub wersję 9-miejscową. Maksymalna wielkość bagażnika w tym Oplu może wynieść nawet 4500 litrów, a dostępna będzie możliwość przewożenia przedmiotów o długości nawet 3,5 metra.

Mało wiemy na temat silników, aczkolwiek na pewno będzie wkrótce dostępny wariant z napędem 4×4, a w późniejszym terminie wersja elektryczna (od 2021). Warto pochwalić układ kontroli trakcji IntelliGrip, który pozytywnie wpływa na tor jazdy nawet w tak dużym aucie.

nowy opel zafira z przydomkiem life i prawie tak duzy jak vivaro 04 1024x683 Nowa Zafira jak osobowy bus

Z ciekawostek mogę dodać, że auto może mieć elektrycznie przesuwane drzwi boczne kierowane ruchem stopy, a jego średnica zawracania to tylko 11,3 metra.

Debiut auta zapowiedziany jest na salonie samochodowym w Brukseli (styczeń 2019 roku).

Konrad Stopa
fot. OpelDyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: