Nowa generecja Fabii w przyszłym roku

Powoli dobiegający do końca rok 2013 był dla Skody bardzo ważny: facelifting Superba, prezentacja Octawii III i zupełnie nowego Rapida. 2014 zapowiada się dla czeskiego producenta równie przełomowo – kolejnej generacji doczeka się Fabia.

Projekt, jak zapewnia producent, będzie bardzo innowacyjny i nie rozczaruje przyszłych nabywców. Auto będzie oparte na autorskiej platformie Skody (nie uniwersalne MQB).

Niestety zmiany ominą modyfikacje silnikowe. Pozostanie dotychczasowa gama motorów, a do tego mocna wersja RS zostanie wycofana. To duży cios dla fanów marki, aczkolwiek radzę im rozejrzeć się za nową Octavią w takiej odmianie. A może pojawi się jakiś osobny sportowy hot-hatch?

Co do wyglądu nie znamy jeszcze szczegółów. Ma być ostrzej, dynamiczniej, tak by upodobnić się do innych nowych modeli marki. Tak, jak to bywa ostatnio modne, nowa Fabia będzie dłuższa, szersza, aczkolwiek niższa. Dzięki temu linia nadwozia będzie bardziej atrakcyjna.

Czy tak będzie? Czekamy…

Konrad Stopa

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: