Moja motoryzacja w 2021 roku

2021 rok był kolejnym trudnym rokiem w motoryzacji. Brakowało komponentów, po pewnym czasie zaczęło brakować samochodów a produkcja nowych znacząco się opóźniała. Pomimo tego z mojego punktu widzenia, był to całkiem owocny czas. Udało się przeprowadzić kilka fajnych testów, poznać nowe modele. Oto jak się przedstawia moje TOP 2021 roku.

Najdroższe auto

Land Rover Discovery

Bez wątpienia to najdroższe i najbardziej luksusowe auto jakie udało mi się przetestować w 2021 roku. Jakość wykonania i użytych materiałów stała na najwyższym poziomie. Diesel, który znajdował się pod maską w miarę dobrze radził sobie z autem, którego masa przekraczała 2 tony. Na największe uznanie zasługuje jego apetyt na paliwo. Średnia z testu nie przekroczyła 7 l na 100 kilometrów. Luksus ma swoją cenę. W przypadku Land Rovera Discovery jest ona adekwatna.

Land Rover Discovery 1024x682

Najlepsze auto

Volkswagen Golf Alltrack

Król przestrzeni i niskiego spalania. To jedyne auto, które podczas testów nie zmusiło mnie ani razu do korzystania z zasad ecodrivingu. Mocny silnik, świetna skrzynia i przyjemne przewidywalne prowadzenie sprawiły, że mój wybór nie mógł być inny. Chociaż intuicyjność obsługi pozostawiała sporo do życzenia a wyższy prześwit i nazwa Alltrack to tylko dla mnie tylko chwyt marketingowy to w dalszym ciągu był to samochód w którym czułem się najlepiej. Jedynym poważnym minusem Golfa była jego nieziemsko wysoka cena.

VW Golf Alltrack2 1024x682

Największe rozczarowanie

Suzuki Swift

Hybryda o Suzuki zupełnie mnie nie urzekła. Z zewnątrz samochód nie wyróżnia się niczym na tle konkurencji. Silnik i skrzynia współpracowały słabo. Denerwowała ospałość samochodu, archaiczny system audio i jak na gabaryty auta i dostępną pod maską jednostkę napędową zbyt wysokie spalanie. Naprawdę trudno znaleźć było mocne strony Suzuki Swift.

6 18 1024x682

Przy tej okazji chciałbym życzyć czytelnikom samych sukcesów w 2022 roku.

Tekst i zdjęcia: Paweł Oblizajek

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.