Alfa Romeo Tonale coraz bliżej

To dobra niewątpliwie dobra informacja dla rynku motoryzacyjnego. Po licznych premierach samochodów marek niemieckich, francuskich czy japońskich, włosi przystępują w końcu do batalii o klienta.

Na ten moment informacje te nie są w żaden sposób potwierdzone. Przekazują je różne źródła, a fora internetowe skupiające miłośników marki, są wręcz pewne, że premiera Alfa Romeo Tonale będzie mieć miejsce już 8 lutego.

Z przecieków, które trafiły do internetu dowiadujemy się także, że produkcja masowa ma rozpocząć się w marcu, a pierwsze egzemplarze trafią do salonów w czerwcu. Samochód ma być produkowany w zakładach Alfa Romeo w Pomigliano d’Arco koło Neapolu.

Chociaż nie ma jeszcze pełnych danych technicznych to Tonale prawdopodobnie występować będzie z dosyć ciekawą paletą jednostek. Najsłabsza z nich o pojemności 1,5 l ma generować moc 130 KM. Mocniejsza odmiana silnika generuje zaś 160 KM. Najmocniejsza jednostka w gamie to hybryda. Pracę nad tym silnikiem i jego dopracowanie miało zająć inżynierom najwięcej czasu co w konsekwencji wpłynęło na opóźnienie premiery modelu. Silnik o którym mowa ma pojemność 1,3 l i generuje moc aż 275 KM. Ciekawie zapowiada się jednostka o pojemności 2,0 l i mocy 255 KM. Wiele wskazuje na to, że jest to silnik znany z modeli Giulia i Stelvio tylko z innym programem.

2019 03 05 13 04 53 Alfa Romeo Tonale Concept 2019 1024 02.jpg obraz JPEG 1024 × 768 pikseli Sk 1024x727

Niewiele wiadomo w związku z seryjnym wyposażeniem samochodu. Przeczytać można o reflektorach LED-owych oraz o światłach LED w technologii Matrix, wirtualnym kokpicie czy o zaawansowanym systemie multimedialnym.

Czy tym razem Włosi nas nie zaskoczą i liczne doniesienia o planowanej premierze okażą się prawdą? Przekonany się już za niecały miesiąc.

Tekst: Paweł Oblizajek

Zdjęcia: Materiały prasowe

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.