LTE w nowym Audi A3

Już teraz wiemy, że model Audi A3 2013 będzie wyposażony w technologię LTE, dzięki czemu koncern, będzie mógł oferować nowoczesne rozwiązania oparte o bezprzewodową sieć. LTE do takich zastosowań wydaje się być bezkonkurencyjny, zważywszy na możliwość szybkiego przesyłania danych – do 150 Mb/s.

Szybki transfer ma być wykorzystywany min. do obsługi nawigacji i pogody w czasie rzeczywistym, radia oraz internetu. Kolejne rozwiązanie w które zostanie wyposażone A3 – oraz które mi osobiście bardzo się podoba – samochód będzie jeżdżącym hotspotem, czyli punktem dostępowym mogącym obsłużyć jednocześnie osiem urządzeń. Idealnie by było, jeśli taki hotspot miałby duży zasięg i mógł działać niezależnie od samochodu – czy tak będzie? Niestety jeszcze tego nie wiadomo.

Korzyści takiego rozwiązania – jak można się domyśleć – są wymierne. Producent zapowiedział nie tylko obsługę szybkiego internetu, który umożliwy min. wyznaczanie trasy z punktu A do punktu B, ale również zdalną diagnozę drobnych uszkodzeń w samochodzie. To nadaje nowy obraz serwisów przyszłości, które będą w stanie odczytać dane komputera pokładowego a następnie odpowiednio się przygotować przed przybyciem klienta. Podobne rozwiązania już posiadają niektóre samochody klasy premium, jednak nie w technologi LTE.

Kto za to będzie płacił? Czy użytkowanie sieci z taką prędkością będzie bezpłatne, wliczone w cenę samochodu a może płacone przez serwisy które będą miały podpisaną umowę z koncernem? Dowiemy się tego niebawem.

Tekst napisany przez Jakuba Jedlinę

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: