Kolejny dobry rok Lamborghini

Rok 2016 może być najlepszym dla Lamborghini w całej historii firmy.

 

Przez pierwsze 6 miesięcy obecnego roku włoski producent po raz pierwszy przekroczył liczbę 2000 samochodów dostarczonych do klientów – było ich dokładnie 2013. Było wśród nich 1370 Huracanów i 643 Aventadory. Szczególnie dużo wozów sprzedano w czerwcu – rekordowe 416 sztuk znalazło swoich nabywców. Zapowiada się, że firma pobije swój rekord 3245 pojazdów ustanowiony w 2015 r.

Niebagatelny wpływ na te wyniki mają tegoroczni debiutanci. Do tej pory w 2016 zaprezentowano modele Huracan Spyder, Centenario czy Aventador Miura Homage. Szczególnie ten ostatni jest ciekawy. Jest to specjalna edycja Aventadora hołdująca swojemu przodkowi – Miurze, która 50 lat temu była prekursorem wszystkich supersamochodów. Wyróżnia się unikatowymi wersjami kolorystycznymi nadwozia i felg oraz bardziej wysmakowanym wykończeniem wnętrza.

 

Lamborghini Huracan LP580 2 2017 1024 05 Kolejny dobry rok Lamborghini

 

Lamborghini notuje wzrost sprzedaży już kilka lat z rzędu, gdyż w 2013 było to niewiele ponad 2500 egzemplarzy, w zeszłym jak wyżej, 3245 sztuk. Ta tendencja ma się utrzymać, a następne rekordy będą notowane po debiucie modelu Urus – SUV-a planowanego na 2018 r. Wszystko wskazuje na to, że lata prosperity dla włoskiej manufaktury dopiero się zaczynają.

 

Bartłomiej Puchała

fot. Lamborghini

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.