Jedyne na świecie – Ferrari Omologata

Jeśli sądzisz, że posiadanie jednego z modeli Ferrari lub Lamborghini wystarcza najbogatszym na świecie to jesteś w błędzie. Dla najbardziej wymagających włoskie Ferrari może przygotować indywidualny model. I nie chodzi o naklejki – Omologata to całkiem niespotykane auto.

Oczywiście samochód jest podobny do swojej bazy czyli 812 Superfast. Tego się nie da uniknąć, ale trzeba przyznać, że inżynierowie i designerzy z Maranello popracowali dość mocno! Karoseria ma swoje cechy charakterystyczne i ma nawiązywać do historii wyścigów z lat 50. i 60. ubiegłego wieku.

Standardowo postawiono na czerwony lakier, do którego dodano numery startowe. Najwięcej dzieje się z tyłu, gdzie silnik przykryty jest fajnymi “skrzelami”. Jak Wam się podoba Omologata? Nie pytajcie skąd nazwa…

Ferrari Omologata one off 01 1024x576

Lekką tajemnicą zostaje środek auta, bo Ferrari nie pokazało dokładnych zdjęć z wnętrza. Można doszukiwać się jedynie ciekawych materiałów takich jak jeans, aluminium oraz karbon oraz oczywiście skórę (również w niebieskiej barwie). Stąd wiemy, że wnętrze jest w tonacjach niebieskiego, czerni oraz srebra.

Ferrari Omologata one off 04 1024x576

Co ciekawe, auto trafi do klienta z Europy. Myślicie, że zapomniałem o silniku? V12 z mocą 800 KM.

Konrad Stopa
fot. Ferrari

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: