Jaguar F-Type British Design Edition – więcej luksusu

Brytyjski producent luksusowych samochodów zapowiedział właśnie ekskluzywną edycję swojego sportowego modelu F-Type, bazującą na 380-konnej odmianie V6 S. Chyba zgodzicie się ze mną, że podstawowa wersja F-Type to za mało?

 

Każdy z nas – motoryzacyjnych freaków – doskonale zna model F-Type. Dwuosobowy mocny roadster, bazujący na skróconej wersji modelu XK Cabrio narobił sporo szumu w motoryzacyjnym światku. Ten samochód nie bez powodu, od momentu swojej premiery, wygrał już kilka nagród za swój design. To jednak nie powstrzymało producenta przed zrobieniem kolejnego kroku w przód i stworzeniu specjalnej edycji limitowanej.

Jest kilka możliwości. Przede wszystkim klienci do wyboru mają cztery obłędne kolory nadwozia. Sprawne oko zauważy, że trzy z nich wzięte są wprost z brytyjskiej flagi, a są to: Caldera Red, Glacier White, Ultra Blue i Ultimate Black. Gdyby tego było mało, w zestawie otrzymujemy potężny zestaw hamulcowy z czerwonymi zaciskami, 20-calowe felgi w kolorze Satin Dark Grey i skórzane wykończenie wnętrza z czerwonymi, niebieskimi, lub w kolorze kości słoniowej przeszyciami.

Niespodzianka dla audiofili. Jeżeli 380-watowy system dźwiękowy Meridian Wam nie wystarcza, do wyboru jest jeszcze 770-watowy tego samego producenta. Swoją drogą – pięknie musi grać. Na tym nie koniec, ponieważ od teraz aplikacja InRemote obsłuży również zegarek Apple Watch. Dzięki temu możecie na bieżąco sprawdzać poziom paliwa, zamykać, bądź otwierać auto, czy nawet włączyć silnik.

Pod maską żądnych zmian. W dalszym ciągu do wyboru mamy 3-litrowy motor V6 ze sprężarką mechaniczną, generujący 340 lub 380 KM w zależności od wyboru. Całość sprzężona jest z 8-biegową przekładnią Quickshift i napędem na cztery koła w standardzie. Ceny startują od 75225 funtów za wersję Coupe, a kończą się na 80390 za kabriolet. Pierwsze dostawy w Wielkiej Brytanii spodziewane są na wiosnę 2016 roku, a reszta Europy musi poczekać na lato.

 

 

 

źródło: gtspirit.com

 

 

Dyskusja

komentarzy