Iveco i Amazon

W obliczu braku pojazdów na stockach dealerów oraz odległych terminów dostaw poniższa informacja może wydawać się oderwaną od rzeczywistości. Włoski producent dostarczy firmie Amazon aż 1064 pojazdy ciężarowe.

Nie są to jednak normalne pojazdy ciężarowe. Amazon zdecydował się na zakup zasilanych sprężonym gazem ziemnym. W IVECO S-WAY CNG, które zamówiła firma bilans emisji CO2 w całym cyklu od wyprodukowania paliwa do jego spalenia może być korzystniejszy nawet o 95%.

Ciekawostką jest fakt, że pojazdy będą wyposażone w system Iveco Driver Pal, czyli cyfrowego asystenta kierowcy z funkcjami Alexa firmy Amazon. Iveco Driver Pal to system obejmujący usługi , i Mycommunity, umożliwia kierowcy przeniesienie świata cyfrowego na pokład oraz interakcję z pojazdem, a także ze społecznością kierowców. Wszystko to jest możliwe dzięki poleceniom głosowym wydawanym za pośrednictwem rozwiązania Alexa przygotowanego przez firmę Amazon

Jak wiemy Amazon odebrał już pierwszą partię pojazdów składającą się z 216 sztuk ciężarówek IVECO S-WAY CNG. Pozostałe 848 pojazdów zaczną być dostarczane od się w połowy 2022 roku.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Iveco

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.