Hybrydowe Toyoty dla grupy Lux Med

Toyota słynie z niezawodnych samochodów. Można powiedzieć, że to właśnie Japończycy przez model Prius zapoczątkowali modę na hybrydy. Te dwa argumenty na pewno były istotne przy podpisywaniu kontraktu z grupą Lux Med.

Sieć placówek ambulatoryjnych i szpitali zakupi samochody z napędem hybrydowym z najpopularniejszych segmentów. Będą to modele Corolla i Yaris. Zamówionych zostało też kilka mniej popularnych modeli jak Camry, RAV4 czy C-HR. Grupa Lux Med zamówiła samochody Toyoty wyposażone w napęd hybrydowy IV generacji. W skład zamówionej floty wchodzi Yaris z silnikiem hybrydowym o pojemności 1.5 l i mocy 116 KM. Zamówiona została także Corolla w dwóch wariantach nadwozia: Hatchback oraz TS Kombi. Obie wersje nadwoziowe dostępne będą z silnikiem hybrydowym o pojemności 1,8 l i mocy 122 KM. We flocie Lux Med nie mogło też zabraknąć crossovera – Toyoty C-HR z tym samym napędem co w Corolli. Flotę uzupełnią SUV RAV4 oraz wygodny sedan – Camry. Oba wspomniane modele dostępne będą z układem Hybrid Dynamic Force 2.5 l o mocy 218 KM.

rav4phevdpl2020 dynamic 010 1024x682

Kontrakt pomiędzy Toyotą a Grupą Lux Med będzie realizowany w systemie najmu długoterminowego KINTO One.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Toyota

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.