Rekordy Volvo Cars

W obliczu kryzysu jaki dotknął branżę motoryzacyjną pozycja Volvo stała się fenomenem i wzorem do naśladowania. W oparciu o raport finansowy dowiedzieliśmy się, że w I półroczu 2021 roku firma odnotowała najlepsze wyniki w swojej 96-letniej historii.

firma osiągnęła przychód w wysokości 141 mld SEK, co stanowi wzrost o 26%. Sprzedaż wzrosła o 41% w porównaniu z analogicznym okresem dotkniętym pandemią w 2020 r. Roczny wolumen sprzedaży kroczącej wynosi obecnie około 775 000 samochodów. Jest to wynik niewiele gorszy niż zakładany dokładnie 10 lat temu. Wówczas planowano sprzedaż na poziomie 800 000 samochodów rocznie.

Volvo Cars bardzo dobrze wygląda również w obszarze sprzedaży samochodów elektrycznych. Udział elektrycznie zasilanej linii Volvo Recharge w całkowitej sprzedaży wyniósł 25%. Jak tak dalej pójdzie to zapowiedzi o pełnej elektryfikacji modeli do końca 2030 roku mogą okazać się prawdą. Volvo kontynuuje też sprzedaż przez internet. Od teraz wszystkie w pełni elektryczne modele będą dostępne wyłącznie za pośrednictwem strony volvocars.com, a klienci będą mogli składać zamówienia na nie w wybranym przez siebie miejscu: np. w domu.

271709 Volvo XC40 Recharge P8 AWD in Glacier Silver 1024x682

Warto dodać, że do globalnego sukcesu Volvo dołożyła swoją cegiełkę sprzedaż abonamentów Volvo Cars – Care by Volvo. Wzrosła ona pięciokrotnie w ciągu pierwszych sześciu miesięcy do ponad 10 tys. umów.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Volvo

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.