Prezentacja Jeepa Grand Cherokee 4xe 2022 z napędem hybrydowym plug-in

Hybryda w samochodach marki Jeep to nic nowego. W ofercie marki kojarzącej się głównie z super możliwościami do jazdy w terenie mamy już przecież hybrydowe modele typu Renegade, Compass czy Wrangler. Prawdziwą nowością jest zaś kolejna generacja kultowego już modelu – Grand Cherokee. Ten właśnie model będzie dostępny również jako hybryda.

Historia modelu Grand Cherokee jest dosyć długa. Wystarczy wspomnieć ostatnie 30 lat by zrozumieć, że samochód ten był nie tylko najczęściej nagradzanym SUV-em w historii, zdobywcą wielu prestiżowych tytułów i wyróżnień, ale także bardzo mocnym ogniwem gwarantującym dobrą sprzedaż. Jak do tej pory sprzedano ponad 7 milionów egzemplarzy Grand Cherokee na całym świecie.

%name

Piąta generacja Grand Cherokee ostanie oficjalnie zaprezentowana na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Nowym Jorku w 2021 roku. Wtedy też odbędzie się prezentacja pełnej gamy modelu Grand Cherokee.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Jeep

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.