Honda Civic Type R Concept [Genewa]

Ten kompakt w sportowej odmianie jest znany miłośnikom motoryzacji od lat. Nowy model, który ma się pojawić w 2015 roku, zaprezentowano jako koncept w Genewie. Przedstawię kilka faktów na ten temat.

Samochód wyróżniać będzie krwisty, czerwony lakier, który idealnie komponuje się ze sportowym zacięciem Civica. Nie będzie to jednak kolor czarny jak wcześniej podawały media. Oprócz lakieru Type R poznacie po wielkim spoilerze z tyłu samochodu, większymi nadkolami, 20-calowymi kołami oraz światłami LED. Razem wygląda to bardzo agresywnie, ale również chyba zbyt tuningowo. Co ważne wspomniane elementy nadwozia są również istotne pod względem aerodynamiki.

gNLtpPf Honda Civic Type R Concept [Genewa]

Pod maskę Hondy Civic Type R trafi najprawdopodobniej 2-litrowy silnik VTEC z turbiną, który wygeneruje 280 KM. To niezły wynik, ale nie wiemy jak przełoży się na rzeczywiste osiągi samochodu. Producent, ku uciesze ekologów, zapowiada, że silnik spełnia normy EURO 6.

Wnętrze samochodu jest niestety tajemnicą, więc ciężko zgadywać co znajdzie się w środku. W Genewie przedstawiono egzemplarz koncepcyjny, który nie zdradza wszystkich szczegółów. Trzeba jednak pamiętać, że mamy dopiero początek 2014 roku.

Konrad Stopa

fot: Honda

xwrASuK Honda Civic Type R Concept [Genewa]

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: