Ford w USA ma się dobrze

Chociaż w wielu krajach pandemia nadal trwa, to wszystkie restrykcje są powoli znoszone. Firmy mają nadzieję, że już wkrótce wrócą na normalne obroty, a my mamy nadzieję, że branża motoryzacyjna odżyje. Pierwsze optymistyczne słowa płyną zza oceanu. Ford radzi tam sobie nad wyraz dobrze.

Po kilkunastu gorszych miesiącach Ford ma w końcu powody do radości. Oficjalne dane sprzedażowe z kwietnia 2021 roku potwierdzają, że był to znakomity miesiąc dla marki w USA. W kwietniu 2021 roku Ford w USA sprzedał łącznie 187.345 sztuk pojazdów co oznacza wzrost o niemal 63% w porównaniu do analogicznego okresu w zeszłym roku. Co więcej, wynik ten jest również lepszy w porównaniu do kwietnia 2019 roku. Znaczną część sprzedaży nowych samochodów stanowiły SUV’y. Jak widać w Stanach Zjednoczonych panuje podobna moda jak w Europie. Warto dodać, że sprzedano aż 80 440 tego typu pojazdów, czyli aż o 116% więcej niż rok wcześniej.

Całkiem dobrze wygląda też sprzedaż samochodów elektrycznych. Wyniósł on aż 262% względem kwietnia 2020 roku. W zeszłym miesiącu Ford sprzedał łącznie 11.172 pojazdy elektryczne, co jest z kolei rekordem marki w skali miesiąca.

Tekst: Paweł Oblizajek

Zdjęcia: Ford

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.