Specjalna edycja Maserati – F Tributo

Sporty motorowe są zapisane w genach włoskiej marki. W związku z 95-tą rocznicą startu pierwszego samochodu wyścigowego z trójzębem na masce oraz w hołdzie dla Juana Manuela Fangio, który 17 stycznia 1954 roku udanie zadebiutował w Formule 1 w modelu 250F Włosi wprowadzili na rynek wyjątkową wersję dwóch aktualnie dostępnych modeli.

Edycja specjalna F Tributo bardzo wyraźnie nawiązuje do sportowych sukcesów marki. Litera F jest odniesienie do nazwiska Fangio – kierowcy, który wprowadził markę na szczyt królowych motosportu, Tributo zaś jest wyraźnym hołdem dla chwalebnych zwycięstw z przeszłości.Seria specjalna jest dostępna w Ghibli i Levante w dwóch ekskluzywnych kolorach – Rosso Tributo i Azzurro Tributo.

Small 17989 TributoLevante 1024x534Dopełnieniem całości są ogromne felgi ze stopów lekkich. W obu przypadkach mamy do czynienia z felgami o rozmiarze 21 cali w kolorze czarnym. Cechą charakterystyczną wersji jest specyficzna plakietka w błyszczącej czerni która znajduje się na nadkolu, a na słupku C logo znajdziemy trójząb w kolorze nadwozia.

Small 17987 TributoLevante 1024x625


We wnętrzu również zaszły delikatne zmiany. Uwagę zwracają przede wszystki czerwone lub żółte szwy połączone z czarną licową skórą „Pieno Fiore”.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Maserati

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.