Ford Explorer w Polsce – wielki powrót

Dwadzieścia lat minęło jak jeden dzień. Po tak długiej przerwie na nasz rynek powraca amerykański Ford Explorer w nowej odsłonie. Zaciekawiony? Tanio nie będzie!

Cena to minimum 366 tysięcy złotych więc sporo, ale też sam samochód jest duży. W końcu 5 metrów długości i 1,8 m wysokości to nie przelewki.

W Polsce auto będzie można kupić jako hybrydę. Połączenie silnika elektrycznego z trzylitrowym silnikiem V6 (z turbo) generuje łącznie 457 KM i aż 840 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Przyznacie, że to potężne wartości. Sam motor tradycyjny ma 357 KM.

Ford Explorer 2 1024x690

Dzięki 13,1 kWh baterii auto będzie mogło przejechać około 40 kilometrów na samym prądzie. Producent podaje, że spalanie takiego SUVa może wynieść tylko 3,2 litra na 100 km (przy pełnej baterii). Ciekawe jak będzie w rzeczywistości.

Auto możecie już zamawiać w wersji ST-line lub Platinum (od 367500 złotych).

Konrad Stopa
fot. Ford

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: