Będzie kolejna generacja Mazdy CX-9

Salony sprzedaży aktualnie oferują Mazdę CX-9 po lifcie z 2013 roku. Producent zapowiada jednak, że już w 2016 roku doczekamy się nowej generacji tego modelu. Przy okazji mamy kilka informacji na ten temat.

Największe zmiany mają pojawić się w konstrukcji samochodu i pod jego maską. CX-9 dostanie w końcu technologię SKYACTIV, która zastąpi dotychczasowe silniki sześciocylindrowe. Oczywiście mam na myśli motory benzynowe, bo Mazda nadal milczy o dieslach, więc ich w CX-9 raczej nie ujrzymy.

2013 mazda cx 9 overseas 02 1017 1024x611 Będzie kolejna generacja Mazdy CX 9Fot: obecny model CX-9

Mazda CX-9 wizualnie ma wpasować się w obecną linię modelową marki. Patrząc na nowe modele 3 lub 6 nadzieje są ogromne. Auto będzie na pewno agresywnie zarysowane i w skrócie mówiąc – ładne. We wnętrzu SUVa pojawią się natomiast doskonałe materiały i luksusowe wykończenie.

Kolejne informacje na temat CX-9 pojawią się zapewne dopiero za jakiś czas, ale już teraz mogę obiecać, że nie omieszkamy o nich Was poinformować.

Konrad Stopa

Fot: Mazda

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: