Antonio Giovinazzi odchodzi z Alfa Romeo Racing Orlen

Alfa Romeo Racing Orlen to stosunkowo nowy zespół w stawce Formuły 1. Marka pomimo sportowych korzeni nie najlepiej radzi sobie w zawodach. Niezbyt dobrą informacją dla włoskiej ekipy jest też fakt, że wraz z końcem sezonu zespół opuszcza Antonio Giovinazzi.

Antonio był pierwszym Włochem w stawce F1 od 2011 roku, kiedy dołączył do zespołu na starcie w Melbourne w 2019 roku. Zawodnik nie osiągnął zbyt wiele, ale walka w Formule 1 dała mu sporą rozpoznawalność. Jego najlepszy wynik to piąte miejsce w Grand Prix Brazylii 2019. Razem z zespołem przeżył wiele niezwykłych chwil, takich jak prowadzenie w wyścigu przy sztucznym oświetleniu na ulicznej trasie w Singapurze w swoim debiutanckim sezonie. Miał też okazje podpatrywać jedną z legend tych zawodów, mistrza świata Formuły 1 – Kimi Raikkonena, który był jego partnerem w zespole.

Odejście Anionio Giovinaziego to druga bardzo ważna zmiana w zespole przed rozpoczęciem zmagań w 2022 roku. Kimi Raikkonen o którym wspominamy wyżej nie tak dawno ogłosił zakończenie kariery. Sezon 2021 będzie jego ostatnim jako kierowcy Formuły 1.

Antonio Giovinazzi 1024x682

Jednocześnie Alfa Romeo Racing Orlen ogłosiła, że następcą Włocha będzie młodziutki obywatel Chin – Guanyu Zhou. Wspomiany kierowca to wielokrotny zwycięzca wyścigów w FIA F2 Championship. Jego debiut ma przypaść na pierwsze zawody sezonu 2022, które odbędą się w Bahrajnie. Wszystko wskazuje też na to, że miejsce Raikkonena zajmie Valtteri Bottas z Mercedesa.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Alfa Romeo Racing Orlen

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.