PCK otrzymało nową Dacie Duster

Polski Czerwony Krzyż to organizacja, której przedstawiać nie trzeba. Oddział w Koszalinie otrzymał właśnie kluczyki do nowej Dacii Duster z napędem na cztery koła.

Nie jest to jednak taka zwykła Dacia Duster 4×4. Na pokładzie opisywanego modelu Na pokładzie Dacii Duster znajduje się potrzebny do codziennych działań sprzęt, m.in.: dron poszukiwawczy, defibrylator AED, zestaw ratowniczy R1, deska ortopedyczna i noktowizor, a także łączność radiowa. Model ten umożliwia także holowanie przyczep ze sprzętem ratowniczym.

Grupa Ratownictwa PCK Koszalin do której trafiła Dacia Duster wchodzi w skład Wojewódzkiego Zespołu Poszukiwawczego w Zachodniopomorskim, uczestniczącego w poszukiwaniach osób zaginionych na obszarze województw zachodniopomorskiego, lubuskiego i pomorskiego. Dacia Duster ma za zadanie dzielnie służyć w trudach związanych z działalnością organizacji.

Za przygotowanie samochodu dla PCK Koszalin odpowiedzialny był autoryzowanego koncesjoner Renault i Dacia w Poznaniu – firma Pieluszyńska.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Materiały prasowe

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.