10 pytań do… Ola Fijał

Kolejna kobieta, która marzenia wielu dziewczynek na temat kariery aktorskiej lub piosenkarskiej zamieniła na marzenia małych chłopców. W “10 pytaniach do” Ola opowiedziała nam jak jeździ się bokiem supermocnymi autami.

 

Jak mocnymi? Tego nie możemy zdradzić, ale już niedługo Ola przesiądzie się do Nissana z silnikiem z BMW. Będzie sztos!

 

1. Jakie było Twoje pierwsze auto?

Pierwsze auto prywatne to jeżdżący trapez Mercedes A Klasa, do driftu BMW e36.

 

2. Czy próbowałaś kiedykolwiek zaimponować komuś (np. chłopakowi) swoim samochodem?

Samochodem chyba nie, ale czasem nieśmiało wspomnę przypadkiem, że driftuje. :D

 

3. Jakiego auta nie życzyłabyś wrogowi?

Mojego auta bym mu nie życzyła, bo jest moje i łapy won 

 

4. Czym jeździsz na co dzień i dlaczego?

Na co dzień jeżdżę Mercedesem A Klasą, tylko tą nowszą wersją. Ma ona automatyczną skrzynię biegów bo mi tak wygodniej, jest mała i prawie wszędzie mogę nią zaparkować. Jeżdżę nią w sumie do pracy, szkoły i czasem na szybkie wyjazdy. Wybrałam takie auto, bo jest małe, przyjemne i nie rzucające się w oczy.

 

5. Czy masz na koncie jakieś punkty karne?

 Obecnie mam zero! Ale przyznaję się, że w zeszłym roku zebrałam 22. Także było blisko powrotu do Komunikacji Miejskiej :)

 

fijal1wm

 

6. Co sądzisz o polskich kierowcach?

Temat rzeka, są lepsi są gorsi. Znam wielu świetnych kierowców, którym zazdroszczę pewności i techniki.

 

7. Który z motoryzacyjnych mitów jest Twoim ulubionym?

Nie wiem czy można nazwać to mitem motoryzacyjnym, ale wielu ludzi jak widzi u mnie napis nitro w samochodzie robi wielkie oczy, ponieważ mam już doświadczenie odpowiadam… „Nie, nie jest jak w need for speed, nie wgniecie Cię w fotel i nie będzie niebieskiego płomienia” , występuję potem mały smutek i niszczę znajomym dzieciństwo 

 

8. Najciekawsza anegdota z zawodów?

Najciekawsza może nie jest, ale dla mnie jest najśmieszniejsza. Wiozłam pasażera na DriftTaxi i zanim wsiadł do mojego auta krzyknął do kolegi „ EJ JADĘ Z TYPIARĄ” potem dodatkowo powiedział „ Jak na babę to daję radę”. ;)

 

9. Niemiecka czy japońska motoryzacja?

to zależy… obecnie rozstaję się z moją BMW e30, którą zaczynałam. Uwielbiam ten samochód, ale przesiadam się do Nissana s13, w którym jestem zakochana od pierwszego wejrzenia dodatkowo był moim marzeniem od początku… I wydaję mi się jednak, że mogę szybko zapomnieć o BMW. :p

 

10. Gdyby nie drift to…

Pewnie zostałabym gwiazdą estrady, wokalistką, aktorką … na pewno byłoby to coś artystycznego. Może nagrałabym płytę  :D

 

16326439 10202656244563750 1360797867 o

 

I ostatnie:

 

Jak opiszesz swoje nowe auto?

Na razie nie mam słów żeby opisać zachwyt w sumie. Czekam na wiosnę i pierwsze testy, ponieważ niestety jeszcze nim nie jechałam bo dalej trwały nad nim prace. A potem spadł śnieg i się tak wszystko przesunęło.

 

Jakie masz plany na najbliższy sezon?

Jeździć jak najwięcej bo muszę się wyjeździć w nowe auto. Mam w planach pojechać całe DMP dodatkowo będę próbowała pogodzić Drift Open i CDS. Pewnie pojawię się też na Drift Competition. A co przyniesie sezon to zobaczymy ?

 

Ciekawi jak Oli idzie w jej drifterskim świecie? Wystarczy spojrzeć na jej FB i Instagrama.

 

Kamil Niemczyk

fot. STW drift/autor

 

Chcesz zobaczyć więcej moich zdjęć? Wejdź na mój Fanpage.

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: