Nowe Ferrari na targach we Frankfurcie – Portofino

W markach takich jak Ferrari nowe modele nie pojawiają się zbyt często. Dziś dowiedzieliśmy się co nieco o następcy Californi- będzie to model Portofino

 

Wiemy już jak będzie to auto wyglądać, ponieważ pierwsze zdjęcia obiegły świat. Co ważne model ma pojawić się już za kilkanaście dni na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie. To oznacza, że model to nie tylko komputerowe rendery, ale pełnoprawny, dwuosobowy samochód typu GT.

 

 

Co wyróżnia Ferrari Portofino? Doładowana jednostka ośmiocylindrowa z mocą 600 KM (przy 7500 RPM) ma pojemność prawie 3,9 litra. Maksymalny moment obrotowy sięga 760 NM w przedziale 3000-5250 RPM. Dodatkowo przeprojektowano elektroniczny tylny dyferencjał, która jeszcze bardziej polepsza prowadzenie. Jak przekłada się to na osiągi?

Do pierwszej setki auto rozpędza się w 3,5 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 320 km/h. I ciekawostka – szacowane spalanie – 10,5 litra…

 

 

Jak widać nie wszystkie marki bojkotują targi moto.

 

Konrad Stopa

fot. Ferrari

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości. Od najmłodszych lat jego ulubioną zabawą było zgadywanie samochodów po dźwięku silnika. Najlepszym prezentem na gwiazdkę, o czym wiedzą najbliżsi, niezmiennie jest prasa motoryzacyjna z całego roku. Pisze dla Was z humorem i pewną dozą uszczypliwości, ciesząc się z każdego komentarza pod swoimi tekstami.
Follow Me: