Cars & Coffee Poland – Gdynia 2017

Cars & Coffee Poland po raz pierwszy zawitało na Pomorze, a dokładniej do urokliwego i bardzo przyjemnego pałacu znajdującego się w Gdyni Orłowo. Byłem w tym roku na  wszystkich dotychczasowych spotkaniach z kawą i samochodami, ale to właśnie to nadmorskiej wywarło na mnie największe wrażenie.

 

Podczas pomorskiej edycji tej imprezy dopisała nie tylko pogoda, świetna była również lokalizacja. Okej, można przyjemnie spędzić weekend popijając kawę, jedząc smaczny lunch, oglądając klasyczne i super samochody w takim stężeniu, w którym na co dzień się ich nie spotyka. Teraz dodajmy do tego wizytę w Trójmieście połączoną z nocnym imprezowaniem i porannym wypadem na plażę i mamy przepis na weekend idealny.

 

2 1

 

Dobra, ale wracamy do głównego tematu. W ostatni weekend lipca w Gdyni odbyło się pierwsze spotkanie Cars & Coffee Polska zorganizowane na terenie województwa pomorskiego. Oprócz wspomnianej wcześniej pogody i lokalizacji dopisała również frekwencja. Imprezę odwiedziło 75 samochodów z 3 państw, z których goście wypili łącznie ponad 200 filiżanek kawy.

Ze smaczków na terenie imprezy pojawiły się dwa Nissany GT-R (w tym jeden Nismo), dwa Lamborghini Huracan, delegacja z kawalkady Ferrari Corsa Baltica 2017 z Ferrari Dino na czele oraz 7 samochodów marki Porsche. Moje top 1? Zdecydowanie Ferrari Dino i niebieski Huracan Spyder. Jazda bez dachu takim autem musi być świetnym doświadczeniem.

 

6

 

Po około 3 godzinach licznych dyskusji, nie tylko na tematy motoryzacyjne, przy pysznej kawie wszyscy udali się na lunch, po którym uformowana została kolumna, w której większość z gości imprezy udała się do Sopotu na Hipodrom.

To tam właśnie miejsce miała otwarta część imprezy, podczas której setki fanów motoryzacji miało okazję na spotkaniu tylu super samochodów w jednym miejscu.

 

8

 

Ostatnie w tym roku spotkanie Cars & Coffee w Polsce odbędzie się 24 września w Pałacu Borynia na Górnym Śląsku, a otwarta część wydarzenia pojawi się w Katowicach. Podczas zamknięcia sezonu również pojawimy się na miejscu imprezy i na pewno podzielimy się wrażeniami!

 

Mała prywata: Szukając noclegu w Gdyni przemyślcie wizytę w hotelu Quadrille Conference & Spa – świetne miejsce praktycznie w centrum Gdyni. Pomimo tego jest tam cicho, spokojnie i naprawdę bardzo przyjemnie. Można się zrelaksować.

 

Tekst: Arkadiusz Jurczewski

Zdjęcia: https://cars.coffee/en/find-events/cars-and-coffee-gdynia-2017

Strona Cars & Coffee Poland na FBhttps://www.facebook.com/carsandcoffeepoland/

 

 

Krótki film z imprezy:

Dyskusja

komentarzy

Arek Jurczewski

W samochodzie spędza znaczną część swojego życia. Lubi przejażdżki bez większego celu, byle jechać. Ma fioła na punkcie jednego z rodzimych zespołów muzycznych, dlatego przemierzanie kraju wzdłuż i wszerz siedząc za kierownicą nie jest mu obce. Na co dzień jeździ Saabem, który jest niewiele młodszy od niego. W wolnych chwilach lubi samemu pogrzebać przy samochodzie, z różnym skutkiem. Najnowszy cel motoryzacyjny? Zakup auta, doprowadzenie do znośnego stanu, poznanie na wylot i wyruszenie na następną edycję Złombola. Zawodowo związany z informatyką.