Kup Bentleya od Królowej Anglii

Kupując używany samochód ciężko trafić na naprawdę niezłą sztukę. Myślę jednak, że odnośnie stanu Bentleya, którym jeździła Królowa Elżbieta II można być pewnym. Chętni na takie Mulsanne?

 

Królowa Anglii powyższym egzemplarzem jeździła przez 2 lata. Piękna, brytyjska limuzyna na 21-calowych felgach z zielonym lakierem służyła jej podczas codziennego życia. Może auto nie było używane tylko w niedzielę do kościoła przez starszą panią, ale na pewno nie było w nim palone, a niezużyte jasne i skórzane wnętrze odwdzięczy się jeszcze przez długi czas komfortem i luksusem.

Tego, by monarchini angielska nie spóźniała się na ważne spotkania pilnował prawie 7-litrowy motor V8 z 505 KM (752 maksymalnego momentu obrotowego). To w połączeniu z 8-biegowym automatem sprawie, że sprint do setki zajmuje jedynie 5,1 sekundy.

 

Bentley królowe (2)

 

Auto zostało wystawione na sprzedaż przez jeden z angielskich komisów za 200 tysięcy funtów. Gdybyście byli zainteresowani to dodam, że przebieg wynosi jakieś niecałe 10 tys. kilometrów. Normalnie okazja…

 

Konrad Stopa

fot: Worldcarfans.com

 

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości. Od najmłodszych lat jego ulubioną zabawą było zgadywanie samochodów po dźwięku silnika. Najlepszym prezentem na gwiazdkę, o czym wiedzą najbliżsi, niezmiennie jest prasa motoryzacyjna z całego roku. Pisze dla Was z humorem i pewną dozą uszczypliwości, ciesząc się z każdego komentarza pod swoimi tekstami.
Follow Me: