Zobaczymy Peugeota 308 R na ulicach

Ekstremalna edycja modelu 308 wejdzie do produkcji w 2015 roku. To dość ciekawa lecz wciąż niepotwierdzona informacja.

Model ten zaprezentowano jakiś czas temu we Frankfurcie. Teraz okazuje się, że tego sportowego hot hatcha będzie mógł zobaczyć każdy z nas. Dokładnie ujrzymy ciekawe malowanie wraz z dużymi alufelgami oraz kilkoma emblematami.

Oprócz specjalnego nadwozia Peugeot 308 R skrywa pod maską 1,6-litrowy silnik benzynowy THP z turbosprężarką, który osiągaja moc 270 KM i 330 NM maksymalnego momentu obrotowego. Auto ma napęd na przód oraz manualną skrzynię biegów, a także utwardzone zawieszenie i wzmocnione hamulce. 308 R posiada również mechaniczną szperę.

Peugeot 308 R Concept 031 1024x657

Auto może pojawić się już w przyszłym roku, aczkolwiek te same źródła podają, że Peugeot przygotuje także cywilne wersje: 2008 DKR, a także 208 T16 Pikes Peak.

Będzie się działo!

Konrad Stopa

fot: Peugeot

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: