Znalezione: Maybach z Torunia

Na sprzedaż wystawiono jednego z najnowszych Mercedesów S Maybach z naklejką jedynego słusznego radia. Przypadek?

Mało jest stereotypów motoryzacyjnych, które w Polsce tak mocno się zakorzeniły. Gdziekolwiek pojawia się jakikolwiek Maybach, od razu jest kojarzony tylko z jedną osobą i z jednym miastem. Mam wrażenie, że to przebija nawet wizerunek nosacza w połączeniu z Passatem B5.

Tymczasem właśnie ktoś wystawił na sprzedaż prawie nowego Mercedesa klasy S w wersji Maybach i na full wypasie. W Toruniu. Na miejscowych tablicach. Mało tego! Z tyłu na klapie znajdziecie naklejkę Radio Maryja. Możemy rozważyć opcję, że ktoś w Toruniu ma takie auto i nakleił to dla hecy. Na tej samej zasadzie ludzie na Porsche naklejają ‘sfinansowano z 500+’. Ja jednak myślę, że nie istnieją ludzie o takich pokładach dystansu do siebie i faktycznie ten wóz sprzedaje SAM-WIESZ-KTO.

678 1024x661
Zrzut ekranu z portalu OTMOTO.pl. Autor: T.

Auto ma 6-litrowy silnik i symboliczny przebieg. Jest w wersji przedłużanej, żeby wygodnie rozciągnąć nogi siedząc z tyłu. Sprzedający zaznacza, że jest to pedantycznie zadbane i nienagannie utrzymane auto. Moim zdaniem w wersji z czarną tapicerką ma minus pięć do prestiżu, ale powiedzmy, że ujdzie. Jako nowy taki wóz grubo przekraczał bańkę, teraz jest za pół ceny.

Rozczarował mnie tylko opis. Przecież tu aż prosi się o jakąś kreatywność! Ja bym to napisał tak…

Do sprzedania Maybach, spadek po ojcu. Ojciec był drugim właścicielem po bezdomnym z Warszawy (ur. 1947). Stan wzorowy, jeździł tylko do kościoła. Blisko miał, więc przebieg niewielki. Z wad radio zblokowane na 100,6 FM i nawigacja kieruje tylko na Nowogrodzką w Warszawie. Cena do negocjacji.

345 1024x660
Zrzut ekranu z portalu OTMOTO.pl. Autor: T.

Link do ogłoszenia – KLIK.

Dyskusja

komentarzy

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.