Więcej stylu w Fiacie 500L

Choć wygląd zewnętrzny tego nie sugeruje, Fiat zapewnia, że w 500L jest aż 40% nowych części.

 

Niemal dwa lata po standardowej “500” minivan o oznaczeniu 500L również doczekał się gruntownego liftingu. Zmiany z zewnątrz są tak niewielkie, że można zestawić dwa zdjęcia i próbować znaleźć 10 różnic, tymczasem Fiat podaje, że zmieniło się aż 40% części. Więcej chromu w grillu i na zderzakach, przemodelowane światła do jazdy dziennej oraz lampy z tyłu, w których światło wsteczne i przeciwmgłowe powędrowały nisko na zderzak. We wnętrzu najbardziej odczuwalną zmianą jest wyżej położony lewarek zmiany biegów, ekran pomiędzy dwoma okrągłymi zegarami oraz zmieniony design kierownicy. Fiat 500L dostępny jest w 10 pastelowych kolorach lakieru z trzema opcjami kolorystycznymi dachu – niektóre kombinacje są nowe.

 

2018 fiat 500l facelift 1 1024x576 Więcej stylu w Fiacie 500L

 

Tym razem zabrakło nowości wśród silników. W ofercie pozostaną doskonale znane jednostki 1.4 z turbiną lub bez (95-120 KM) , dwucylindrowy TwinAir (105 KM) oraz diesel 1.6 Multijet (120 KM). Jak w każdej “500” konfiguracja samochodu nie kończy się na kołach i lakierze – do wyboru są także zestawy naklejek i różne elementy ozdobne pozwalające na odrobinę fanaberii ze strony kupującego.

Pełny obraz zmian w Fiacie 500L poznamy po przetestowaniu, ale wszystko wskazuje na to, że samochód ten nadal pozostanie nietuzinkową, praktyczną propozycją w segmencie minivanów.

 

Bartłomiej Puchała

fot. Fiat

 

Dyskusja

komentarzy

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.