W końcu poznaliśmy oblicze nowej Skody Fabia

Po serii teaserów, których było już kilka, świat zobaczył wreszcie oficjalne zdjęcia nowej Skody Fabii. Obawiałem się, że prędzej poznamy każdy detal Fabii, a całość pozostanie tajemnicą, ale nie. Debiut na jesień, więc może jeszcze w tym roku ją przetestujemy!

Auto zostało odchudzone o około 65 kilogramów w stosunku do poprzednika, co ma skutkować prawie 20% mniejszym apetytem na paliwo. Dzięki temu bazowy samochód będzie ważył mnie niż tonę. To dobra wiadomość, ale zależy co wybierzemy pod maską.

Do wyboru będziemy mieli ogrom trzycylindrowców i w sumie tylko ich, bo Fabia nie będzie już produkowana w mocnej wersji RS. Silniki, które dostaniemy w ofercie:

  • 1.4 TDI od 75 do 105 KM
  • 1.2 TSI do 105 KM
  • wolnossący benzyniak 1.0 MPI o mocy 60 KM

Silniki pochodzą z nowego VW Polo.

 

0003GD3XJ6C82OAD C116 F4

 

Specyfikacje wnętrza i inne wymiary są jeszcze niedostępne, ale według zapewnień producenta Fabia znów ma powalić konkurencję pojemnością bagażnika. Wszystkiego dowiemy się zapewne wcześniej, niż podczas oficjalnego debiutu, który będzie miał miejsce na salonie samochodowym w Paryżu, 4 października.

Konrad Stopa

Fot: producent

 

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: