Volkswagen Up GTI w 2018 roku

Już nie tylko Polo i Golf, także Up ma zyskać sportową wersję GTI.

 

Patrząc wstecz ten krok ma swoje uzasadnienie, bo wcześniej już VW robił małą rakietę w postaci Lupo GTI, które jednak nie brylowało w ilości sprzedanych egzemplarzy, ale z czasem stanie się cenionym youngtimerem. Także w 2012 r. pokazano już koncept GT Up, który miał silnik o mocy 100 KM. Teraz zyskał on zielone światło i trafi do produkcji za nieco ponad rok.

 

db2016au00657 large

 

Docelowo moc silnika 1.0 TSI będzie nieco większa, bo aż 114 KM, co ma skutkować przyspieszeniem do 100 km/h w czasie poniżej 9 s. Zapowiedziano manualną przekładnię i nie wiadomo czy w ogóle będzie automat. Można się spodziewać, że wzorem Golfa i Polo, Up GTI będzie się wyróżniał sportowymi akcentami zarówno w środku i na zewnątrz.

 

Bartłomiej Puchała

fot. Volkswagen

Dyskusja

komentarzy

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.