Trzydziestoletnie Audi, a ma V8 i tylko 200 km przebiegu

W sieci pojawiła się gratka dla kolekcjonerów. Na aukcję holenderski dealer wystawił Audi V8 z 1990 roku. Egzemplarz jest w świetnym stanie, ale też swoje kosztujeaż 75 tysięcy euro.

Spora kwota, ale auto jest naprawdę w świetnym stanie i minimalnym przebiegiem. Dzięki temu i unikalności modelu (ok. 20 tysięcy wyprodukowanych sztuk) samochód trzyma na wartości.

Z najciekawszych cech opisujących model można wymienić napęd quattro oraz 252-konny silnik V8 o pojemności 3,6 litra. Oczywiście brak turbo i innych udziwnień. Do przekazania tej mocy na koła służy 4-biegowy automat.

1990 audi v8 quattro 7 320e3d326075000 1024x683

Osobiście nie jestem fanem kanciastego designu lekko przeprojektowanego Audi 100, ale trzeba przyznać, że auto ma klimat. Więcej o tym modelu pisał nawet ostatnio Bartek w cyklu #Furanaweekend, gdzie prześwietlił taką propozycję.

Chcecie poczuć się jak biznesmeni z ubiegłych lat? Proszę bardzo – pełna elektryka i automatyczna klima w tamtym czasie musiała robić wrażenie.

Konrad Stopa

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: