Sposób na zabezpieczenie auta

Poszukiwanie kluczy w pośpiechu tuż przed wyjściem z domu to powszechny problem. Wielokrotnie bowiem odkładamy rzeczy tak, że trudno potem je znaleźć. W tym celu stworzono właśnie NotiOne. Pomocny gadżet dla zapominalskich.

Czym jest lokalizator bluetooth?

To proste i niewielkie urządzenie w kształcie breloczka do kluczy. Zasadniczo jego działanie opiera się na łączności z telefonem poprzez funkcję bluetooth i zwykle kontrolowana jest za pomocą aplikacji mobilnej. Charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami i małą wagą, dlatego można swobodnie przyczepić go do torebki, kluczy, czy schować do portfela. Posiadają zazwyczaj diodę i głośnik, które informują właściciela o miejscu znaleziska.

Jak działa lokalizator NotiOne?

Lokalizator używa bluetooth jak wszystkie tego typu urządzenia. Znaczy to tyle, że połączy się automatycznie z każdym napotkanym telefonem, bez konieczności wysyłania zapytania o pozwolenie łączenia. NotiOne współpracuje z Yanosikiem. To popularne w Polsce narzędzie dla kierowców i nie tylko. Smartfon, który ma zainstalowanego Yanosika odnajdzie NotiOne, a następnie wysyła na serwer informację z lokalizacją GPS.

NotiOne – od czego zacząć?

Uruchomienie lokalizatora jest banalnie proste. W pierwszych krokach należy pobrać aplikację dla odpowiedniej opcji – Android lub iOS. Następnie wystarczy potrząsnąć NotiOne i nadać mu nazwę. Ekran startowy aplikacji pokazuje aktualną lokalizację lokalizatora, a sygnał jest systematycznie odświeżany. Zaletą tego typu urządzeń jest również możliwość przejrzenia historii podróży danego urządzenia.

Producent informuje, że bateria powinna działać przez rok, dzięki zastosowaniu funkcji Low Energy. Jednak bateria w NotiOne jest ogólnodostępna i niedroga, stadnie nie warto czekać i systematycznie wymieniać źródło zasilania. Dzięki temu mamy pewność, że urządzenie zawsze się odnajdzie.

Dla kogo lokalizator bluetooth?

To małe i sprytne urządzenie przydaje się wbrew pozorom w wielu sytuacjach życia codziennego. Tak naprawdę sprawdzi się nie tylko dla zapominalskich, roztargnionych, ale również pomocny jest dla dzieci. Można włożyć go do plecaka, przyczepić do torebki, kluczy czy telefonu.

Jest również jedno dość ciekawe zastosowanie NotiOne. Lokalizator to doskonały sposób na odnalezienie samochodu. Tak naprawdę złodziej nawet nie zdaje sobie sprawy, że w schowku znajduje się nieprzewidywalny i maleńki sprzymierzeniec do walki z tego typu działaniem. Często na ogromnych parkingach w centrach handlowych odnalezienie auta graniczy z cudem. Tu właśnie pomoże NotiOne. Skutecznie pomaga zlokalizować zgubę.

Lokalizator sprawdzi się również jako brelok dla psa. Jeśli pupil ma tendencję do samotnych i nieprzewidzianych wycieczek bez wiedzy właściciela NotiOne pomoże odnaleźć czworonoga.

NotiOne to doskonały gadżet za niewielką cenę. Biorąc pod uwagę jego funkcjonalność i przeznaczenie, może okazać się całkiem przydatnym drobiazgiem nie tylko jako lokalizator kluczy, ale również jako pomoc w odnalezieniu skradzionego samochodu.

Źródło: Notione / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: