Takiego kampera jeszcze nie widziałeś – Citroen Typ H

Na aukcję trafił niesamowity kamper, który powstał na podstawie jednego z pierwszych dostawczaków na świecie. Chodzi o Citroena Typ H. Przyznacie, że auto wygląda niesamowicie, a ma prawie 70 lat!

Auto ze zdjęć to unikatowy egzemplarz, który został przygotowany na specjalne zamówienia dla jednego z prezesów francuskiej firmy, która pracowała w branży motoryzacyjnej.

Citroen kamper 2 1024x578

Wszystko przez to, że potencjalny właściciel chciał mieć mobilne biuro na kołach. I tak właśnie z normalnego Citroena Typu H kampera przygotowała inna francuska firma, która zajmowała się przeróbkami dostawczaków. Zmieniła ona nie tylko wnętrze, ale też z zewnątrz (inne zderzaki i amerykański look.

W środku natomiast pojawiła się toaleta, kuchenka gazowa oraz lodówka i zlew. Jak na kilkudziesięcioletni egzemplarz jest naprawdę nieźle!

Citroen kamper 3 1024x620

Auto nie jest w najlepszej kondycji, ale jego oryginalność sprawia, że rzeczoznawcy szacują wartość kilkudziesięciu tysięcy euro. Dalibyście tyle?

Konrad Stopa
fot. Aggutes

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: