Szereg zmian w Lexusie NX

Lexus NX jest na rynku od prawie czterech lat. Czas na facelifting.

 

Z zewnątrz najłatwiej będzie poznać odświeżonego NX-a po zderzakach i reflektorach. Przednie lampy z potrójnymi projektorami przypominają te z Lexusa LC. Nowy wzór grilla z dymionymi, chromowanymi elementami nadaje twarzy Lexusa bardziej ostre linie. Z tyłu motyw grilla jest powtórzony, a u dołu zastosowano zintegrowane ze zderzakiem końcówki wydechu. Dla najwyższych wersji wyposażenia przygotowano nowy wzór felg.

Według Lexusa wnętrze zyskało jeszcze bardziej luksusowy charakter dzięki wykończeniu z satynowego aluminium. Dopracowano ergonomię zmieniając sposób obsługi niektórych funkcji. Ważną zmianą jest powiększenie ekranu centralnego z 7 do 10.3 cala. Zmiany objęły również analogowy zegarek – jest większy, bardziej czytelny i elegancki.

 

2018 lexus nx 2 1024x576 Szereg zmian w Lexusie NX

Po liftingu dotychczasowa wersja NX 200t z dwulitrowym benzyniakiem będzie nazywać się po prostu NX 300. Hybryda zostanie przy oznaczeniu NX 300h. Niezależnie od wybranej wersji nowy Lexus NX prowadzi się lepiej dzięki przeprojektowanym sprężynom, amortyzatorom i stabilizatorom. Opcjonalnie może być wyposażony w adaptacyjne zawieszenie, bazujące na rozwiązaniach znanych z modelu LC.
Bartłomiej Puchała

fot. Lexus

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.