Suzuki pozbywa się nazwy SX4 – nowy S-Cross

Suzuki zaprezentowało dziś nową wersję swojego SUV’a. Suzuki S-cross zrezygnowało z przydomku SX4 i zostało lekko odświeżone. Zobaczmy co się zmieniło!

Auto dość mocno się zmieniło z zewnątrz, a to nie jest takie oczywiście w Suzuki. Zwłaszcza z przodu pojawił się duży grill i atrapa chłodnicy. Ciekawe są też reflektory z fajnymi światłami do jazdy dziennej. S-cross wydaję się teraz większy i bardziej przestronny, ale tak naprawdę ma dalej 4,3 metry długości, ponieważ auto zbudowane na tej samej platformie, a bagażnik ma 430 litry.

W środku pojawił się 9-calowy ekran, który jest tym razem wzorem konkurencji na wierzchu deski rozdzielczej. Reszta to jednak klasyczne wnętrze S-crossa z dość archaicznym wnętrzem. Ma jednak dalej pokrętła klimatyzacji i analogiczne zegary, więc czuć azjatycki styl.

suzuki sx4 s cross 2022 3 1024x682

Pod maską pozostała jednostka, którą używano do tej pory. Czterocylindrowa jednostka o pojemności 1,4 litra i oznaczeniu BoosterJet. Nawet moc pozostała ta sama – 129 KM. Klienci będą mogli wybrać wersję z automatem lub skrzynią ręczną. To samo z rodzajem napędu.

suzuki sx4 s cross 2022 2 1024x682

Auto będzie oferowane od 97 500 złotych. Drugi koniec skali to nawet 140 tysięcy złotych za wypasioną wersję z automatem i napędem 4×4.

Konrad Stopa
fot. Suzuki

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: