Nadchodzi koniec Skody Octavii?

Wszystko wskazuje na to, że czeska marka zamierza wycofać ten popularny model ze sprzedaży. Dla miłośników Octavii oraz chętnych na jej zakup mamy jednak dobrą wiadomość. Plany te zakładają zakończenie produkcji modelu dopiero w 2026 roku.

Plany, które chce wcielić w życie Skoda są bardzo odważne. Octavia to jeden z najpopularniejszych modeli na rynku, wielokrotny lider sprzedaży i model, który napędza sprzedaż czeskiej marki. Aktualna generacja jest w sprzedaży od 2019 roku.

Kolejne wcielenie Skody Octavii ma występować wyłącznie w wersji elektrycznej. Wszystko wskazuje na to, że pożegnamy się też dotychczasową nazwą. Krok proponowany przez Skodę to nic innego jak dalszy rozwój elektromobilności w grupie Volkswagena. W końcu nie tak dawno mówiło się o całkowitym zakończeniu produkcji Passata, którego zastąpić miał elektryczny model o nazwie I.D. Vizzion.

%name

Szacuje się, że I.D. Vizzion będzie kosztował około 35 000 euro. Dobra informacja jest taka, że następna Skody Octavii powinien być sporo tańszy.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Skoda

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.